Wrocławskie Zoo cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze względu na egzotyczne gatunki zwierząt oraz atrakcje dla dużych i małych.
 
Zoo we Wrocławiu powstało w lipcu 1865. Starzało się, że było zamykane w czasach różnych wojen. W latach siedemdziesiątych posiadało największą kolekcje zwierząt w Europie.
 
Wrocławskie Afrykarium
 
Nazwa wzięła się od słów Afryka i akwarium. Ten obiekt przybliża nam faunę Afryki. Składa się z 19 akwariów, a także basenów zbiorników o łącznej pojemności 15 milionów litrów wody. Jedyny taki obiekt w Polsce. Znaleźć można tu gatunki z Morza Czarnego, hipopotamy nilowe i małe antylopy. Nad głowami pływają żółwie, rekiny czy płaszczki. Mieszkaj a tam również pingwiny
 
Gatunki zwierząt we Wrocławskim zoo.
 
Powierzchnia zoo to 33 ha. Żyją tu 14 tys. zwierząt, które tworzą 1100 gatunków. Do najczęściej odwiedzanych zaliczyć możemy między innymi: Terytorium Panter, fokarium, wybieg niedźwiedzi brunatnych, a taki pawilon Madagaskar.
 
Inne atrakcje.
 
Można zobaczyć specjalny pokaż związany z karmieniem zwierząt. Jest też Rancho gdzie można przejechać się na kucyku- odpowiednia atrakcja dla najmłodszych. Biegają tam kozy, owce i króliki. Możliwe jest karmienie tych zwierząt za pomocą karmy kupionej w automatach na terenie zoo. Dla dzieci po między 3 a 13 rokiem życia przygotowany jest park linowy. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Znajduję się między wybiegiem dla pelikanów, a żubrów.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.