Kościół św. Marii Magdaleny jest jednym z ciekawszych zabytków sakralnych, jakimi może się pochwalić Wrocław. Kto w czasie wycieczki zwiedzi tę piękną budowlę, ten z pewnością nie będzie żałował czasu spędzonego w jej wnętrzu. A co warto wiedzieć na jej temat? Dlaczego jest ona tak cennym i ważnym zabytkiem?
 
Choć dzieje katedry św. Marii Magdaleny sięgają początków XIII wieku, swą obecną formę zawdzięcza ona pracom wykonanym w XIV stuleciu. Dzięki nim świątynia ta stała się ciekawym przykładem architektury gotyckiej, obok którego i dziś trudno jest przejść obojętnie. W panoramie Wrocławia ważne miejsce zajmują kościelne wieże, połączone kamienną kładką. To Mostek Pokutnic, z którym wiąże się wiele legend. Wiadomo, że dawniej był on wykorzystywany jako ważny punkt obserwacyjny, natomiast dziś jest jednym z najlepszych punktów widokowych, jakimi może się pochwalić Wrocław.
 
A co z katedrą? Do dziś zachwyca ona przestronnym wnętrzem oraz licznymi kaplicami, pochodzącymi głównie z XV i XVI wieku. Choć kościół sprawia wrażenie dość skromnie wyposażonego, nie brak w jego wnętrzu ciekawych pamiątek z dawnych czasów. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu nagrobki, wśród których nie brak wartościowych dzieł sztuki. Co ciekawe, kościół ten niegdyś służył ewangelikom, obecnie jest katedrą polsko-katolicką. To cenny zabytek, obok którego nie można przejść obojętnie, oraz pamiątka historyczna, której dzieje z pewnością warto lepiej poznać.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.