Wrocław - stolica Dolnego Śląska i jedno z najpiękniejszych polskich miast. Leży nad Odrą u podnóża Sudetów. Zabudowania i uliczki przeplatane są licznymi dopływami Odry, przez co Wrocław kojarzony jest z mostami - posiada ich ponad 100. Mosty są także łącznikiem między miastem a 12 wyspami mieszącymi się na jego terenie. Wszystko to tworzy niesamowity, romantyczny klimat, szczególnie po zachodzie słońca, kiedy liczne uliczki i mosty są oświetlone a ich blask odbija się w wodzie płynących rzek.
 
Miasto zachwyca również bogactwem miejsc zielonych. Niemalże za każdym rogiem znajdziemy kawałek zieleni. W samym centrum miasta możemy nacieszyć oczy widokiem zieleni wzdłuż Promenady Staromiejskiej, a także odwiedzić ogrody botaniczne i zoologiczne. Jednym z piękniejszych miejsc jest Ogród Japoński usytuowany przy ulicy Mickiewicza. Po przekroczeniu jego bram przeniesiemy się na japońskie uliczki po brzegi wypełnione kwiatami, drzewami i zielenią. Ogród japoński stanowi wspaniałe miejsce do odpoczynku i ucieczki od zgiełku miasta. Dla miłośników zwierząt Wrocław przygotował ogromny ogród zoologiczny oraz afrykanarium, w których można podziwiać piękno egzotycznych zwierząt.
 
Jedną z atrakcji, która z pewnością zostanie w pamięci na dłużej jest widok roztaczający się najwyższego biurowca w Polsce - Sky Tower. Budynek ma aż 212 metrów wysokości, 50 pięter a na przedostatnim mieści się punkt widokowy, otwarty dla zwiedzających. Spoglądanie na miasto z takiej wysokości robi wrażenie. Będąc przy widokach zapierających dech w piersi nie sposób nie wspomnieć o Panoramie Racławickiej - obrazie przedstawiającym Bitwę pod Racławicami. Nie jest to jednak zwykły obraz, ma bowiem aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. Został namalowany na przełomie XIX i XX wieku we Lwowie, a do dziś możemy go podziwiać właśnie we Wrocławiu.
 
Wymienione atrakcje to oczywiście tylko skrawek tego co oferuje nam Wrocław. Wybierając się zatem do tego uroczego zakątka Polski warto zarezerwować sobie kilka dni, aby móc w pełni poznać skrywane tajemnice miasta.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.