Wrocław to niewątpliwie jedno z najciekawszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Często jednak w natłoku atrakcji może się okazać, że przegapimy prawdziwe perełki. Co zatem warto odwiedzić w stolicy Dolnego Śląska?
 
1. Ostrów Tumski:
Najstarsza część Wrocławia jest bardzo kuszącą propozycją niezależnie od pory roku. Za dnia uwagę zwróci blisko 700-letnia architektura, nocą zaś urzekają pięknie oświetlone uliczki. Jest to nie lada gratka dla miłośników budowli sakralnych - znajdziemy tu kościoły św. Idziego i św. Marcina z XIII wieku, kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pałac biskupi oraz niepodzielnie królującą Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Przed zmierzchem i świtem dodatkową atrakcję stanowi obecność latarnika, który zapala i gasi dzień w dzień 102 latarnie gazowe.
 
2. Stare Miasto:
Jak w każdym mieście, Rynek stanowi kolebkę średniowiecznych miast. Tak zostało do dzisiaj za sprawą bogactwa zabytków i atrakcji, które tam znajdziemy - czekają tam na nas zespoły klasztorne, kościoły, Ratusz oraz dawne (i obecne) miejsca handlowe: Wielkie Jatki, plac Solny czy słodownia. Niesamowitym miejscem jest Biblioteka Uniwersytecka tuż za pl. Solnym przy ul. Szajnochy - każdy odwiedzający Wrocław przyznaje, że zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynek robi ogromne wrażenie.
 
3. Park Szczytnicki:
Na terenie i w okolicach parku znajdziemy 4 główne atrakcje, położone raptem 5 minut spacerem od siebie. Pierwsza z nich to Hala Stulecia - obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uhonorowany tytułem "Pomnik Historii". Druga, tuż za Halą Stulecia, to Pergola - w jej centrum znajduje się fontanna multimedialna, która w sezonie letnim cieszy mieszkańców spektaklami typu woda-światło-dźwięk. Trzecim miejscem jest Ogród Japoński, gdzie bogactwo roślinne styka się z orientalną architekturą. Czwarta atrakcja to ogród zoologiczny - piąte najchętniej odwiedzane ZOO w Europie i trzecie najliczniejsze ZOO na świecie.
 
Pamiętajmy jednak, że ta lista to dopiero początek atrakcji oferowanych przez Wrocław, dlatego zwiedzenie wszystkich najciekawszych miejsc w tym mieście zajmie nam co najmniej 5-7 dni. Warto to wziąć pod uwagę rezerwując nocleg czy przygotowując budżet na wypoczynek.
 

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.