Jest jedną z najbardziej oryginalnych i najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Wrocław. Panorama Racławicka to wielka atrakcja i niezwykle ważny punkt w programie niemal każdej wycieczki po stolicy Dolnego Śląska. Dlaczego to dzieło przyciąga tak wielu turystów?
 
Będąca oddziałem Muzeum Narodowego Panorama Racławicka, od 1980 roku jest jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia. To właśnie tu można zobaczyć obraz „Bitwa pod Racławicami” namalowany w latach 1893–1894 przez malarzy, których pracą kierowali Jan Styka i Wojciech Kossak. Jest to jedna z czterech panoram, które ci dwaj panowie stworzyli wspólnie. Dawniej wystawiany we Lwowie, po wojnie znalazł się we Wrocławiu. By móc go tu wystawić, trzeba było wznieść specjalny budynek. I w ten oto sposób, w latach 1961–1985, powstała charakterystyczna budowla, którą dziś tak chętnie odwiedzają wycieczki z całej Polski. Wzniesiony według projektu Ewy Dziekońskiej i Marka Dziekońskiego, szybko stał się jedną z wizytówek miasta.
 
Panorama Racławicka bez wątpienia jest atrakcją, którą warto zobaczyć w trakcie zwiedzania Wrocławia. To wspaniałe dzieło sztuki może oczarować każdego, nic więc dziwnego, że wycieczki z całego kraju zaglądają tu tak chętnie.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.