Jest miejscem kuszącym zarówno ciekawą historią, jak i rewelacyjnymi widokami. Mostek Pokutnic to jeden z najciekawszych punktów widokowych, jakimi może się pochwalić Wrocław, to również jedno z najciekawszych miejsc, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska. Co warto wiedzieć na jego temat? Dlaczego Mostek Pokutnic stał się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia?

Mostek Pokutnic to atrakcja ściśle związana z jedną z najsłynniejszych świątyń Wrocławia. To kościół św. Marii Magdaleny, zachwycający swą późnogotycką formą oraz historią, która sięga XIV stulecia. Symbolem tej świątyni stał się Mostek Pokutnic – kładka, która łączy dwie wieże kościelne i która jest obecnie wykorzystywana jako jeden z najciekawszych punktów widokowych na Starym Mieście. Mostek Pokutnic znajduje się na wysokości 45 metrów, a podziwiany z niego Wrocław prezentuje się wspaniale. To miejsce wiąże się też z legendą o kobietach, które odbywały tu karę za zbyt luźny styl życia.

Wrocław to wyjątkowe miasto, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Takie atrakcje, jak kościół św. Marii Magdaleny wraz z Mostkiem Pokutnic sprawiają, że wizyta w tym mieście na długo pozostaje w pamięci goszczących tu turystów.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.