Jest ciekawym miejscem dla tych, którzy w czasie miejskiej wycieczki chcą choć na chwilę odpocząć w otoczeniu wspaniałej zieleni. Zachwyca doskonale utrzymanymi alejkami i obiektami, które od ponad stu lat służą dzielnie mieszkańcom miasta. Park Szczytnicki to jedno z najciekawszych miejsc, jakimi może się pochwalić Wrocław, a jego atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie? O czym warto wiedzieć przed wyruszeniem w stronę tego pięknego parku?
 
Park Szczytnicki może się pochwalić malowniczym otoczeniem. Leży blisko zabytkowej części miasta, a jednak na jego terenie można się nacieszyć ciszą i spokojem. Park ten zajmuje tereny leżące na wschód od Starej Odry, a jego nazwa nawiązuje do wsi Szczytniki, na terenie której powstała ta miejska oaza zieleni. Park w tym miejscu powstawać zaczął już w pod koniec XVIII wieku, jest więc Park Szczytnicki jednym z najstarszych parków miejskich w Europie. W XIX wieku park ten był miejscem znanym z organizacji wyścigów konnych, a ostatnie tego typu zawody odbyły się w 1907 roku.
 
W pierwszej dekadzie XX wieku Park Szczytnicki zmienił swój wygląd, a spora jego część została przemieniona w tereny wystawiennicze. W ramach przygotować do Wystawy Stulecia w 1913 roku powstały tu takie obiekty, jak Hala Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł czy też popularny do dziś Ogród Japoński. Na teren parku sprowadzono też drewniany kościół ze starego Koźla, który do dziś jest kuszącym celem wycieczki dla każdego miłośnika architektury ludowej.
 
Kto chce lepiej poznać Wrocław i jego atrakcje turystyczne, ten z pewnością doceni wycieczki urządzane w rejonie Parku Szczytnickiego. W jego okolicy nie brak miejsc, w których można znaleźć tanie noclegi, a to ułatwia planowanie dłuższych pobytów na terenie tego miasta. To opcja idealna dla tych, którzy chcą spędzać czas na terenie parku, brać udział w imprezach organizowanych w Hali Stulecia oraz urządzać wycieczki w stronę starówki, na terenie której czekają kolejne zabytki, dzięki którym Wrocław stał się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie państwa polskiego.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.