Pawilon Czterech Kopuł jest jednym z najbardziej oryginalnych obiektów, jakimi może się pochwalić Wrocław. Jest on miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez wycieczki, co wynika m. in. z jego lokalizacji. Pawilon Czterech Kopuł znajduje się przy Parku Szczytnickim – wspaniałej ostoi zieleni, na terenie której znalazły dla siebie miejsce tak unikalne atrakcje turystyczne, jak Ogród Japoński czy słynna Hala Stulecia.

Pawilon Czterech Kopuł przyciąga uwagę turystów swą architekturą oraz historią. Powstał on w początkach XX wieku z myślą o Wystawie Stulecia. Odbyła się ona w 1913 roku, w 100. rocznicę bitwy pod Lipskiem. Pawilon Czterech Kopuł był jednym z wielu obiektów, jakie powstały w związku z tym wydarzeniem na terenie Parku Szczytnickiego. Do dziś przyciąga on uwagę swą formą, a jego kopuły stały się jednym z wielu symboli Wrocławia.
Pawilon Czterech Kopuł pełnił w swych dziejach różne role. Po wojnie urządzono w jego wnętrzu Wytwórnię Filmów Fabularnych, obecnie trwają prace nad przygotowaniem pawilonu do roli oddziały Muzeum Narodowego. Po zakończeniu prac tu właśnie mają być prezentowane dzieła sztuki współczesnej, stanowiące jedną z najważniejszych kolekcji w zbiorach tej placówki.
Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Wrocław, mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Tutejsze atrakcje turystyczne mają wyjątkową wartość, a tanie noclegi dostępne w wielu punktach miasta sprawiają, że możemy przeznaczać coraz więcej czasu na odkrywanie piękna stolicy Dolnego Śląska. Wszak Pawilon Czterech Kopuł nie jest jedyną perełką architektury, której warto się dokładniej przyjrzeć podczas zwiedzania Wrocławia.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.