Rzeka Odra i jej kanały mają ogromy wpływ na wygląd Wrocławia. To dzięki nim stolica Dolnego Śląska może się pochwalić licznymi mostami, w gronie których nie brak ciekawych zabytków, oraz wyspami, na których znajdziemy wiele cennych zabytków. Jedną z tych ciekawszych jest Wyspa Piaskowa, będąca dla wielu turystów bardzo ważnym punktem w programie wycieczki po mieście.
 
Wyspa Piaskowa – niezwykły skrawek Wrocławia
Wyspa Piaskowa to jedno z najciekawszych miejsc, jakimi może się pochwalić Wrocław. Na turystów czeka tu sporo atrakcji, jest to również punkt bardzo ważny z punktu widzenia historii. Wiadomo, że na tej wyspie osadnictwo zaczęło się rozwijać stosunkowo wcześnie, a wiodący tędy Szlak Bursztynowy miał ogromny wpływ na taki stan rzeczy. Dziś wyspa ta przyciąga ciekawymi atrakcjami, którym turyści w czasie wycieczki po mieście tak chętnie poświęcają swój czas. Jakimi ciekawostkami może się tu pochwalić Wrocław?
 
Skarby sakralnej architektury
Na Wyspie Piaskowej ujrzeć można przede wszystkim ciekawe zabytki architektury sakralnej. Z pewnością warto się przyjrzeć tak ciekawej budowli, jaką jest cerkiew św. Cyryla i św. Metodego. To dawny kościół Augustianek, który może się pochwalić barokową elewacją i miłą dla oka kolorystyką. Drugim zabytkiem sakralnym, z jakim można się spotkać w czasie spaceru po Wyspie Piaskowej, jest kościół NMP na Piasku. Jest on jedną z perełek gotyckiej architektury, a zgromadzone w nim ołtarze stanowią niezwykłą kolekcję dzieł śląskiej sztuki sakralnej. Dla wielu turystów najważniejszą atrakcją w tym miejscu jest kaplica Niesłyszących i Niewidomych, w której znajduje się słynna ruchoma szopka wykonana przez księdza Błaszczyka.
 
Wrocławskie mosty
Kto w czasie wycieczki zajrzy na Wyspę Piaskową, ten będzie mógł ujrzeć też dwa ciekawe mosty. Są to zabytki, z których Wrocław jest wyjątkowo dumny. Ciekawym obiektem jest Most Piaskowy, po którym dość często przejeżdżają tramwaje. Doskonale znanym zabytkiem jest tu również Most Tumski, który łączy Wyspę Piaskową z Ostrowem Tumskim. Jest to chyba najsłynniejszy most na terenie miasta, który wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno swą konstrukcją, jak i licznymi kłódkami, zawieszanymi w tym miejscu przez Młode Pary.
 
Wrocław to wspaniałe miasto, a wyspy zajmują bardzo ważne miejsce w jego krajobrazie. Takie punkty, jak Wyspa Piaskowa, mogą się dla każdego z nas okazać niezwykle interesującym punktem w programie każdej wycieczki po stolicy Dolnego Śląska. Piękne mosty, ciekawe świątynie oraz niezwykła atmosfera sprawiają, że wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.