się one do sprzedaży usług poprzez stronę internetową. Pomimo kilku zapytań ofertowych, żadna z osób nie zdecydowała się na skorzystanie z usług oferowanych na stronie. Popularność tej metody reklamy można przypisać wykorzystywaniu jej do budowania świadomości marki. W tej roli sprawdza się ona na pewno o wiele lepiej. Pomimo poniesienia sporych kosztów na ten rodzaj reklamy (300 zł), strona w tym czasie nie zdobyła ani jednego klienta.
W trakcie przeprowadzonych badań przebadano również skuteczność kierowania ruchu na stronę tzw. traffic. Okazało się to jednak najgorszym sposobem na reklamę usług sprzedawanych za pośrednictwem strony internetowej. Pomimo ogromnej ilości odwiedzin (ponad 300 tyś.), nie otrzymano nawet jednego zapytania ofertowego. Ogromne obciążenie serwera spowodowane dużą ilością odwiedzin strony i strata pieniędzy na nic nie dające odwiedziny, spowodowały wystawienie tej metodzie najgorszej z możliwych opinii.
Często wykorzystywaną metodą promocji strony w Internecie jest sieć partnerka Google Adwords. Metoda ta okazała się jednak mało skuteczna. Prawdopodobnie spowodowane to było nieuczciwymi właścicielami witryn, którzy otrzymują pieniądze za każde kliknięcie reklamy i robią wszystko, aby tych kliknięć było jak najwięcej. Okazało się bowiem, że na 937 odwiedzin strony w miesiącu przeprowadzania tego badania, tylko dwie osoby wysłały zapytanie o ofertę. Pomimo tak dużej liczby odwiedzin, żadna z osób nie zdecydowała się skorzystać z usług oferowanych na stronie. Dlatego ta metoda została oceniona bardzo nisko w porównaniu z innymi badanymi metodami.
Allegro.pl jest najpopularniejszym serwisem aukcyjnym w Polsce. Badanie skuteczności reklamy usług projektowania stron przeprowadzone zostały na nim w marcu 2010 roku. Pomimo sporego zainteresowania aukcją, liczba osób które odwiedziły stronę w ciągu miesiąca nieznacznie przekroczyła 100 osób. Choć siedem osób zgłosiło zainteresowanie ofertą, żadna z nich nie zdecydowała się na podpisanie umowy. Widać więc, że serwis Allegro nie nadaje się do reklamy tego typu usług z powodu panującej na nim bardzo dużej konkurencji innych firm i osób prywatnych, które oferują swoje usługi nierzadko po kosztach.
Pozycjonowanie strony za pomocą systemu Adder nie dało zamierzonych rezultatów. Pozycjonowana strona uzyskała bardzo marne pozycje i chociaż

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.