przyniosła w ostatecznym rozrachunku zyski, jednak są one zbyt małe aby uznać je za wystarczające do funkcjonowania firmy.
Jedynie dwie z pięciu badanych stron pozwoliły na osiągnięcie zadowalających zysków i możemy powiedzieć, że są jak najbardziej skutecznymi metodami na reklamę firmy w Internecie. Dzięki zgromadzonym funduszom, firma miałaby szansę nie tylko na przetrwanie na rynku, lecz także szybki rozwój.

8. PODSUMOWANIE
Celem pracy było zbadanie, które ze znanych metod marketingu internetowego są najbardziej skuteczne i pozwalają na osiągnięcie zysków wystarczających do rozwoju firmy. Choć metod marketingu jest bardzo dużo, wybrano te najbardziej popularne. Po ponad trzech miesiącach przygotowań do badań, udało się stworzyć warunki potrzebne do ich przeprowadzenia. Badania które trwały ponad 6 miesięcy zostały zakończone sukcesem, Badania przeprowadzone na zaprojektowanych stronach pozwoliły na wyciągnięcie wielu ciekawych wniosków i porównanie najpopularniejszych metod promocji stron w Internecie. Pozwoliło to na wybór najskuteczniejszej metody marketingu internetowego i odrzucenie tych, które nie przynoszą zysków dla firmy.
Mailing okazał się mało skuteczną metodą promocji firmy w Internecie. Pomimo wysokich kosztów (500 zł) oraz długiego czasu przeprowadzania badań (półtora miesiąca) udało się zdobyć dzięki niemu tylko jednego klienta. Na szczęście pieniądze zarobione na reklamie pozwoliło nie tylko pokryć koszty mailingu ale i przyniosły zysk firmie w wysokości 2189 zł.
Reklama w linkach sponsorowanych sieci Adwords cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego skoro w badaniach osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży w ciągu jednego miesiąca. Pięcioma zdobytymi klientami mogła pochwalić się tylko najskuteczniej pozycjonowana strona i to dopiero po 6 miesiącach badań. Dzięki tak dużej ilości klientów, stronie udało się zarobić w ciągu miesiąca 13 145 zł i to już po odjęciu kosztów reklamy. Jest to prawie najlepszy wynik w całych przeprowadzonych badaniach.
Również do bardzo popularnych metod reklamy należą banery internetowe. Okazuje się jednak, że stosunkowo mało osób się nimi interesuje i nie nadają

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.