strona Wrocław, co okazało się wynikiem całkiem przyzwoitym. Warto zauważyć, że te dwie strony łącznie wygenerowały ponad 90 % zapytań w całym badaniu. Pozostałe wygenerowała strona pozycjonowana linkami statycznymi.

Zapytania dotyczące oferowanych usług nie generują firmie zysków. Generują je dopiero klienci, którzy podpiszą umowę o zaprojektowanie strony. Liczbę klientów w poszczególnych miesiącach badań pokazuje powyższy wykres. Zyski ze strony są silnie uzależnione od ilości klientów, którzy skorzystali z usług firmy. Jak widać na wykresie, liczba klientów znacząco zmniejszyła się w stosunku do liczby zapytań. Jednak okazuje się, że im więcej zapytań dotyczących oferty zostało wysłanych, tym więcej osób skorzystało z oferty. Oczywiście jest, że dla stron które nie wygenerowały żadnych zapytań, nie znajdą się żadni klienci. Jednak pomimo małej liczby zapytań wygenerowanych przez stronę Wrocław, w ostatnim miesiącu badań, ze strony złożono zamówienie na zaprojektowanie strony internetowej.
W przypadku stron, które nie przyciągnęły do firmy żadnego klienta trzeba się liczyć ze zmarnowaniem dużej ilości cennego czasu i pieniędzy. Widać, że ich pozycjonowanie nie przyniosło zamierzonych efektów i dalsze ich pozycjonowanie nie ma sensu. Ciekawym spostrzeżeniem może być to, że pomimo mniejszej ilości zapytań wysłanych przez stronę Wrocław w stosunku do strony Wrocław, strony te w najlepszych swoich miesiącach zdobyły taka samą ilość klientów. Strona pozycjonowana Wrocław stopniowo, wraz ze wzrostem pozycji, zdobywała każdego kolejnego miesiąca coraz to większą liczbę klientów. Daje to bardzo dobre dla tej strony rokowania na przyszłość. Natomiast strona reklamowana w Internecie zdobywała różne ilości klientów w zależności od zastosowanej w danym miesiącu metody reklamy. Najbardziej efektywna okazała się reklama w wyszukiwarce wśród wyników wyszukiwania. Jednego klienta udało jej się zdobyć również poprzez mailing. W pozostałych przypadkach nikt nie zdecydował się na skorzystanie z oferowanych usług.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.