ponad 6 miesięcy pozycjonowania tych stron, nie doprowadziły one nawet do wysłania jednego zapytania. W przypadku strony pozycjonowanej za pomocą systemu wymiany linków stałych, widać wzrost liczby zapytań dopiero w ciągu dwóch ostatnich miesięcy badań. Jednak jest to wzrost dość znaczny i dobrze rokuje na przyszłe miesiące. Bardzo ładnie wyszła w zestawieniu strona Wrocław, która była pozycjonowana różnymi sposobami. Już po dwóch miesiącach pojawiły się z niej pierwsze zapytania. Każdego kolejnego miesiąca liczba ta rosła aż osiągnęła w ostatnim miesiącu ponad 30 zapytań. To najwięcej ze wszystkich badanych stron. Całkowicie odmienne zachowanie reprezentuje strona reklamowana Wrocław. Z powodu, że nie była ona nigdy pozycjonowana, nie osiągnęła pozycji wystarczających do tego, aby znalazł ją ktoś przez wyszukiwarkę. Dlatego ilość zapytań osób z Internetu jest uzależniona od sposobu reklamy tej strony w danym miesiącu.
Z powyższego wykresu można szybko wyłonić, które z zastosowanych metod dały najlepsze rezultaty. Już na pierwszy rzut oka widać, że w listopadzie wysłano najwięcej zapytań z tej strony. Widać tutaj dokładnie, dlaczego reklama w wynikach wyszukiwania rozwija się aż tak szybko – po prostu jest ona bardzo skuteczna. Pomimo tego, że chyba nikt nie lubi dostawać maili z reklamami, również skuteczny okazał się mailing wykonywany we wrześniu i październiku. Bardzo podobną liczbą zapytań charakteryzują się reklamy banerami oraz na Allegro. Pierwsza ze względu na dużą liczbę odwiedzin osób z Wrocławia na stronach z umieszczonym banerem, druga ze względu na dużą liczbę osób odwiedzających aukcje internetowe. Bardzo mała ilość zapytań napłynęła w trakcie reklamy strony w sieci partnerskie Google. Zapewne spowodowane to było sztucznym nabijaniem kliknięć w reklamy przez właścicieli witryn na których reklama się ukazywała. Natomiast okazało się , że wykupienie ruchu na stronie, pomimo ogromnej liczby wizyt, nie dało w rezultacie ani jednego zapytania.

 

Analizując łączną ilość zapytań z powyższego wykresu, łatwo zauważyć, które strony wygenerowały największą liczbę zapytać, a które najmniejszą. Jak widać różnice pomiędzy nimi są bardzo duże. Największą liczbę zapytań wygenerowała strona Wrocław. Około 30% mniej zapytań wygenerowała

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatyczne 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.