to, że osoby wchodzące na stronę były zainteresowane ofertą i przeglądały dokładniej ofertę na niej zawartą.

 

Ciekawie wygląda również porównanie łącznej liczby odwiedzin podstron na powyższym rysunku. Widać na nim spory spadek udziału badanej strony Wrocław w stosunku do pozostałych stron. Aby wyjaśnić to zachowanie należy sprawdzić zachowanie osób odwiedzających stronę w miesiącu o największej liczbie odwiedzin – styczniu 2010 roku. Okazuje się wtedy, że pomimo bardzo dużej liczby odwiedzin strony, prawie żadna z odwiedzających osób nie była zainteresowana ofertą. Spowodowane jest to tym, że większość wejść na stronie było wykonane przez osoby, którym płaci się za odwiedzenie strony, a których ta oferta nie interesuje. Dlatego po zaliczeniu wejścia na stronę, użytkownicy od razu z niej wychodzili. Spowodowało to dużą liczbę wejść, natomiast zerowe zainteresowanie ofertą. Niestety tak duża liczba wejść powoduje znaczące obciążenie serwera, co jest przyczyną zwolnienia działania wszystkich dostępnych stron na serwerze na którym znajduje się strona.

 

Zakup strony internetowej to dla każdej firmy ważne wydarzenie. W końcu strona jest wizytówka firmy, która będzie ją reprezentować przez bliżej nieokreślony okres czasu. Dlatego przed złożeniem zapytania, klienci zawsze wysyłają zapytanie do firmy, choćby po to, by sprawdzić jak szybko firma odpowiada na maile. Często klienci chcą się dowiedzieć o czasie wykonania projektu bądź sposobie przekazania materiałów. Dlatego powyżej został umieszczony wykres pokazujący ilość zapytań z każdej witryny w danym miesiącu. Większość firm wysyłających zapytanie planuje w niedługim czasie stworzyć własną stronę. Dlatego każde zapytanie jest bardzo ważne, ponieważ może doprowadzić do zawarcia umowy. Im większa jest liczba zapytań ze strony, tym większe prawdopodobieństwo zawarcia umowy.
Na powyższy wykresie zostały pokazane statystki zapytań dla każdej ze stron. Najgorsza w tym zestawieniu okazała się strona pozycjonowana za pomocą systemu Adder oraz systemu wymiany linków rotacyjnych. Pomimo

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.