katalogów stron co jest wynikiem zadowalającym. Zakładając, że wypełnienie ręcznie pojedynczego formularza na stronie katalogu zajmuje 5 minut i po pomnożenie tego przez 1200 katalogów musiałbym spędzić 6000 minut na dodawaniu strony do tych katalogów. Daje to ok. 100 godzin ciągłej pracy. Natomiast czas poświęcony na konfigurację programu wyniósł ok. 2 godzin.
Dodawanie do katalogów typu WordPress oraz Mocne Linki zakończyło się po kolejnych 40 dniach. Dzięki dodaniu strony do około 400 katalogów, udało się zdobyć dużą ilość wartościowych linków do strony pozycjonowanej.  Zakładając, że dodanie do jednego katalogu typu Wordpress lub Mocne Linki wymaga poświęcenia ok. 20 minut, oszczędność czasu wyniosła ok. 8000 minut. Po odjęciu około 4 godzin na konfigurację programu, daje to ok. 129 godziny zaoszczędzonego czasu. 
Jak widać oszczędność czasu jest bardzo duża, a liczba uzyskanych linków pozwala  mieć nadzieję, że pozycje osiągnięte przez stronę będą całkiem przyzwoite. Choć nakład pracy wymagany do poprawnego skonfigurowania systemu jest dość spory, zwraca się bardzo szybko i pozwala na dodanie strony do bardzo dużej ilości katalogów. 
 
 
5.3. Badania przeprowadzone na stronie  Wrocław
Strona www. Wrocław posłużyła do przebadania skuteczności reklamy strony za pomocą rotacyjnych systemów wymiany linków. Do przeprowadzenia badań zostały wybrane dwa najpopularniejsze systemy wymiany linków – Seo.net.pl oraz E-weblink. Dzięki wysokim skutecznościom wśród systemów rotacyjnych, systemy te znajdują się w czołówce systemów wymiany linków, oraz posiadają sporo rzeszę  osób, które z nich korzystają.
Na potrzeby przeprowadzanych badań, przeznaczone zostało 150 tysięcy punktów seo.net.pl. Początkowo zostało przydzielone tylko 10 tysięcy punktów. Następnie stopniowo były dokładane punkty (po 2 tys. punktów dziennie) aż do osiągnięcia wartości 150 tys. Dzięki temu przyrost linków nie był tak gwałtowny. Jest to szczególnie ważne przy systemach wymiany linków rotacyjnych, ponieważ w tym wypadku linki szybko są indeksowane przez wyszukiwarkę, co może doprowadzić do wpadnięcia strony w filtr. Początkowo wszystkie linki były 

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.