Kolejny wzrost pozycji strony spowodowany jest reklamą za pomocą banerów umieszczonych na kilku stronach firmowych. Taka sytuacja była łatwa do przewidzenia, ponieważ takie rozwiązania stosuje się już od dawna przy pozycjonowaniu stron internetowych. Wniosek jest taki, że można nawet nieświadomie wpływać na pozycję strony w wyszukiwarkach. Dlatego nawet osoby umieszczające swoje banery na innych stronach, nieświadomie pozycjonują swoją stronę internetową.

 

Jedną z metod pozycjonowania stron internetowych jest linkowanie strony za pomocą systemu automatycznego katalogowania – Adder. Wiele osób korzysta jeszcze z tego systemu i chwali sobie wyniki przez niego uzyskiwane. Jak widać na powyższym wykresie, pozycje uzyskane przez ten system nie są wcale rewelacyjne. Pomimo ciągłych zmian tytułów i opisów strony, okazuje się, że moc katalogów do których system potrafi dodawać linki nie jest już wystarczająca dla nawet średnich fraz kluczowych. Pomimo dodania strony do bardzo dużej ilości katalogów i bardzo starannego przygotowania strony do badań, uzyskane pozycje nie są zbyt bardzo słabe. W porównaniu z innymi metodami pozycjonowania stron system wypada bardzo słabo. Do zalet systemy możemy jednak zaliczyć to, że pozycje uzyskiwane przez stronę są w miarę stabilne i nie powodują nagłych spadków pozycji. Spowodowane jest to średnią liczbą uzyskanych stałych linków w katalogach. Warto zauważyć, że system Adder nie nadaje się do samodzielnego pozycjonowania strony, ale warto go wykorzystać do podlinkowania strony pozycjonowanej innymi sposobami. Dodatkowe stałe linki na pewno się wtedy przydadzą i spowodują wzrost pozycji.

Kolejna strona pozycjonowana była za pomocą systemu wymiany linków rotacyjnych. Systemy te słyną z niebezpieczeństwa otrzymania kary za zbyt szybki przyrost linków. Dlatego pozycjonowanie strony rozpoczęto w wolnym tempie zwiększając każdego dnia liczbę przydzielonych punktów, tym samym zwiększając liczbę linków pojawiających się do strony na stronach partnerów

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.