bardzo ważne pytanie – czy opłacalny jest marketing prowadzony przez firmę zajmującą się pozycjonowaniem stron? Dzięki przeprowadzonym badaniom można stwierdzić, czy opłaca się płacić spore kwoty firmie pozycjonującej i na ile skuteczne są, prowadzone przez nią, działania marketingowe.
Pozycjonowanie strony to bardzo skomplikowany proces. Nie ma złotej reguły pozwalającej na osiągnięcie dobrych pozycji. Rozpoczęcie procesu pozycjonowania w dużej mierze zależy od wieku domeny oraz ilości prowadzących do niej linków. Im domena starsza, tym więcej linków można dodać do strony w tym samym czasie. Podobnie sytuacja wygląda z ilością linków prowadzących do strony. Jeśli ich ilość jest mała, należy linkować stronę powoli i systematyczne, inaczej efekt może być odmienny od oczekiwanego.
Z powodu, że pozycjonowana domena jest domeną bez historii (nie była wcześniej zaindeksowana w wyszukiwarce Google), linkowanie strony musiało być przeprowadzone powoli. Dlatego na początek rozpoczęto ręczne dodawanie strony do bezpłatnych katalogów. Oferują one linki o słabej mocy, ale idealnie nadają się do indeksowania strony w wyszukiwarce oraz wywołania powolnego wzrostu pozycji strony. Linkowanie rozpoczęto 15 września i dodawano linki do 5 katalogów różnego typu dziennie. Dodawanie strony zakończono dopiero po dodaniu jej do 100 popularnych bezpłatnych katalogów stron.
Dnia 1 października 2009 roku rozpoczęto dodawanie strony bo płatnych katalogów. Jako, że katalogi płatne mają większą moc, ustalono, że strona będzie dodawana do 3 płatnych katalogów dziennie. Dzięki temu strona nie była narażona na zbyt szybki przyrost mocnych linków. Strona została łącznie dodana do 100 płatnych katalogów różnego typu. Z powodu, że katalogi tego typu są moderowane, linki pojawiały się w Internecie niekiedy nawet z kilkudniowym opóźnieniem.

 

W połowie listopada strona została już do ponad 200 katalogów. Dzięki dodanym wpisom, strona pojawiła się w indeksie wyszukiwarki, oraz zaczęła zdobywać coraz to lepsze pozycje. Pozwoliło to na skorzystanie z systemu Adder do automatycznego dodawania linków. Od dnia 15 listopada rozpoczęto

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.