wyświetlane z podobną częstotliwością. Wraz ze wzrostem pozycji strony, ilość linków przydzielanych dla każdej frazy była modyfikowana za pomocą priorytetów dostępnych w systemie. Dzięki temu na frazy które okazały się trudniejsze od pozostałych, można było przeznaczyć większą ilość punktów.

 

W systemie E-weblink przydzielenie większej ilości punktów powoduje częstsze wyświetlanie linku na stronach systemu. Z powodu, że linki wyświetlane są przy każdym przeładowaniu strony, często zdarza się, że w przypadku przeznaczenia małej ilości punktów, pozycje strony nie wzrastają. Dlatego na potrzeby badań przeznaczone zostało aż 50 tys. punktów. Dzięki temu jest pewność, że linki do pozycjonowanej strony będą wyświetlały się dość często, i że wyszukiwarka będzie trafiać również stosunkowo często na te linki. Z powodu ograniczeń systemu, a szczególnie z powodu braku możliwości określenia ilości linków wyświetlanych każdego dnia, pierwszego dnia na linki przeznaczono tylko 1 tys. punktów. Każdego kolejnego dnia dodawany był kolejny tysiąc punktów (aż do osiągnięcia wartości 50 tys. punktów), aby przyrost linków był jak najbardziej naturalny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na początku badań linki do strony wyświetlały się stosunkowo rzadko, natomiast każdego kolejnego dnia były wyświetlane coraz częściej. Stosunek linków przeznaczonych na poszczególne frazy był wielokrotnie zmieniany z powodu różnych stopni trudności pozycjonowanych fraz. Tak jak w innych systemach, wartości te były zmieniane po analizie uzyskiwanych pozycji dla każdej z fraz z osobna.

5.4. Badania przeprowadzone na Wrocław
Strona www. Wrocław posłużyła do przebadania skuteczności pozycjonowania strony za pomocą systemów wymiany linków stałych. W tym wypadku również zostały wybrane dwa najbardziej popularne oraz najczęściej polecane, przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron, systemy.
Statlink, bo tak nazywa się pierwszy z wybranych systemów, zawiera tylko strony zaakceptowane przez moderatorów systemu. Dzięki temu jakość stron w systemie jest wyższa, niż w przypadku innych systemów. Przekłada się to

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.