5.2. Badania przeprowadzone na stronie wrocław.
Katalogowanie strony to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Proces ten jest bardzo czasochłonny, ponieważ potrzeba odwiedzić bardzo dużą liczbę katalogów i umieścić w nich link do swojej strony. Na szczęście istnieją programy, które większość czynności z tym związanych wykonują za nas same. Przykładek takiego programu jest ADDER. Pozwala on na automatyczne dodawanie linków do katalogów opartych na najbardziej popularnych skryptach – Qlweb, CNCat, WordPress, Mocne Linki, Otwarty Mini i for PHPBB.
System ADDER nie jest jednak tak skuteczny jak dodawanie ręczne. Dlaczego? Ponieważ jest to system automatyczny i część stron (aby bronić się przed automatycznym dodawaniem) zmieniła skrypty na których postawione są katalogi stron. Wystarczy nawet niewielka zmiana np. nazewnictwa strony z dodawaniem linków, a system nie będzie już potrafił dodać linku do takiego katalogu. Przez to skuteczność systemu znacznie spadła, w porównaniu z pierwszymi testami systemu na nie zmodyfikowanych skryptach. Dodatkowo administratorzy katalogów uczulili się na linki dodawane z automatów i sprawdzają oryginalność dodawanych wpisów. Niemniej jednak, system ten pozwala na uzyskanie sporej ilości linków słabej jakości. Dlatego nadal bardzo często używany jest przez osoby pozycjonujące strony. Część z nich bardzo sobie go zachwala, natomiast część uważa skrypt za kompletnie nieprzydatny. Przeprowadzone badania pozwolą na stwierdzenie, która grupa osób ma rację.
Na potrzeby badania strona wrocław. została skonfigurowana do automatycznego dodawania w systemie ADDER. Początkowo strona została skonfigurowana tak, aby została dodana do ponad 6300 katalogów QlWeb, CNCat oraz Otwarty Mini. Jako częstotliwość dodawania ustawiono 30 wpisów dziennie. Jest to ilość zalecana przez producenta programu i dająca najlepsze efekty dla pozycjonowanej strony. Równocześnie pozwala na spokojne dodawanie młodej strony, bez obawy na otrzymanie filtru za zbyt szybki przyrost linków.
Program pozwala na automatyczne mieszanie tytułów oraz treści dodawanych do katalogów. Podczas dodawania do katalogów pierwszego typu (Qlweb, CNCat oraz Otwarty Mini) zostały ustawione następujące parametry:

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.