Dodatkowo piąta strona pozwoliła na przeprowadzenie badań również bardzo popularnych metod marketingu internetowego – reklamy w wyszukiwarkach, wysyłania maili do użytkowników forów oraz stron o różnej tematyce, kierowania ruchu na stronę oraz reklamy strony na Allegro.

Przeprowadzanie badań rozpoczęło się 15 września 2009 roku i trwało do 31 marca 2010 roku. Przeprowadzenie ich pochłonęło ogromną ilość czasu oraz dość dużą ilość środków pieniężnych. Jednak dzięki przeprowadzanym badaniom, firmie Usługi Informatyczne WROCŁAW udało się nie tylko uzyskać zwrot środków przeznaczonych na przeprowadzenie badań, lecz także sporo zarobić. Dzięki przeprowadzonym badaniom stało się jasne, które ze sposobów marketingu firmy w Internecie są skuteczne, a które nie są warte uwagi.
5.1. Badania przeprowadzone na stronie Wrocław
Strona Wrocław była reklamowana kilkoma różnymi metodami. Metody te zostały wybrane z najpopularniejszych metod promocji stron w Internecie, z pominięciem pozycjonowania stron, ponieważ badania z pozycjonowaniem stron zostały przeprowadzone na pozostałych czterech witrynach. Wybrane metody są metodami stosowanymi od dawna przez wiele firm do promocji swoich produktów oraz usług. Jak to zwykle bywa, część osób jest zadowolona z danej metody promocji, część uważa ją za stratę pieniędzy i czasu. Dlatego postanowiono sprawdzić, które z tych metod pozwalają firmie na wygenerowanie zysków, a które mogą doprowadzić firmę do bankructwa.
5.1.1. Mailing
Pierwszą z badanych metod promocji firmy był mailing. Oczywiście wszystkie osoby, do których były wysłane maile, zgodziły się na otrzymanie takich maili poprzez akceptację regulaminu każdej ze stron. Rozpoczęcie wysyłania mailingu nastąpiło dnia 15 września 2009. Poprzedzone zostało to wielogodzinnym wybieraniem ofert, które pozwoliły na wybranie ofert mailingu skierowanych do określonych grup użytkowników (np. zajmujących się projektowaniem stron, bądź osób które próbują same stworzyć stronę swojej firmy). Wybrane zostały również grupy osób o różnorakich zainteresowaniach. Na początek zostały wysłane maile do określonej grupy odbiorców –

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatyczne 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.