przedłużenia domeny. Podobnie wygląda sytuacja z domenami oraz subdomenami. Z powodu, że domena może posiadać praktycznie nieskończona liczbę subdomen, jest ona wyżej oceniana przez wyszukiwarki od subdomeny.
Aby wyeliminować wpływ tych czynników, zdecydowano się wykupić jedną domenę, oraz stworzyć na niej 5 dodatkowych subdomen – dla każdej strony z osobna. Po długich poszukiwaniach, wybór padł na domenę www. . Domena ta nie była wcześniej używana i nigdy wcześniej pozycjonowana ani linkowana z innych stron. Dlatego jest idealną domeną do przeprowadzenia testów. Aby nie faworyzować żadnej ze stron, stworzone zostało 5 subdomen nie posiadających żadnego ze słów kluczowych w nazwie. W przypadku, gdyby jedna ze stron posiadała w nazwie choć jedno ze słów kluczowych, mogłoby to doprowadzić do faworyzowania tej domeny i wprowadzić błędy do wyników pomiarów. Zostały więc utworzone następujące subdomeny:

 

4.1. Zaprojektowane strony
Po utworzeniu subdomen należało postawić na każdej z nich stronę internetową. Z wielu dostępnych na rynku systemów zarządzania treścią wybrano CMS Joomla! Jest to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią na świecie oraz należy do najszybciej dziś rozwijanych projektów typu Open Source. O wysokiej jakości tego systemu świadczy to, że korzystają z niego również wielkie koncerny do tworzenia swoich stron np. Porsche czy BMW Stando Service. System ten wykorzystywany jest również do budowy witryn rządowych i urzędowych, stron szkół, uczelni, agencji nieruchomości, portali tematycznych, bibliotek, sklepów internetowych oraz w wielu innych dziedzinach. Joomla! posiada niewątpliwie jedną wielką zaletę - jest darmowa, co rzadko zdarza się w przypadku tak dobrych projektów.
Joomla! posiada również wiele dodatkowych modułów i komponentów co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Jednym z takich komponentów jest Virtue Mart –komponent pozwalający na stworzenie własnego sklepu internetowego na witrynie z zainstalowanym CMS’em Joomla! Komponent ten pozwala ustawić wiele różnych parametrów dotyczących sklepu, od pół wymaganych

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.