są już punkty, można już ich użyć do pozycjonowania strony. Linki można dodać wciskając przycisk „Linki”, a następnie należy podać adres witryny oraz nazwę, która będzie jednocześnie anchor-tekstem (wyświetlaną nazwą linku) linków wyświetlanych na stronach. Dzięki dodawaniu różnych achor-tekstów do jednej strony, możliwe jest pozycjonowanie strony na kilka różnych fraz kluczowych. Ilość punktów na poszczególne frazy możemy ustalić, poprzez manipulację priorytetem konkretnych linków i ilością punktów przeznaczoną na wszystkie linki. Zwiększenie ilości punktów powoduje większą częstotliwość pobierania linków przez system, a tym samym częstsze pojawianie się linków na stronach użytkowników systemu. Liczba pobrań linków pokazuje ile razy linki zostały wyświetlone. Im większa liczba pobrań linków, tym częściej roboty indeksujące trafiają na linki do pozycjonowanej strony, co owocuje wymiernym wzrostem pozycji strony na pozycjonowane frazy rys. 14 .

 

3.8. Systemy wymiany linków stałych
Systemy wymiany linków stałych najchętniej wybierane są przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron od lat. Powodem takiego stanu jest to, że niedoświadczeni pozycjonerzy chcą bardzo szybko uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Dlatego częściej sięgają do systemów wymiany linków rotacyjnych. Jednak pomimo wolniejszego wzrostu pozycji pozycjonowanej strony, systemy wymiany linków stałych oferują bardzo ważną rzecz – stabilność pozycji. Dodatkowo niebezpieczeństwo otrzymania kary od wyszukiwarki jest o wiele mniejsze, niż w systemach rotacyjnych. Dlatego też zwolennicy tych systemów uważają, że nie ma lepszej metody pozycjonowania od systemów wymiany linków stałych. W Polsce największą popularnością cieszą się dwa systemy wymiany linków stałych – Statlink oraz Linkme.
3.8.1. System Statlink
Statlink jest pierwszym systemem w Polsce, który zdecydowanie odrzuca strony spamujące Internet i robione wyłącznie dla zdobywania punktów w systemach. Do systemu nie są przyjmowane strony powszechnie uważane za spam lub serwisy o małej zawartości unikalnych treści. Przez system nie są

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatyczne 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.