prosty skrypt. W trakcie odwiedzania strony takiej firmy, uruchamiany jest działający w tle skrypt, który wczytuje strony klientów bez wiedzy odwiedzającego. Powoduje to bardzo szybkie nabicie odwiedzin, jednak sprawia, że ani jedna osoba nie odwiedzi strony klienta, który wykupił usługę. Osoby odwiedzające taką stronę często nie są nawet świadome, że taki skrypt działa w tle. Jest to zwykłe oszustwo, które nie jest wcale łatwo wychwycić, ponieważ zachowanie skryptu symuluje zachowanie człowieka rys. 12 .
Niektóre firmy rozwiązują problem wejść na stronę w inny sposób. Tworzą programy partnerskie, w których płacą użytkownikom za odwiedzanie stron. Nie jest to również dobre rozwiązanie, ponieważ użytkownicy programów partnerskich nastawieni są na zarabianie pieniędzy, a nie na ich wydawanie. Dodatkowo na takich stronach rejestrują się przeważnie osoby nieletnie, które chcą dorobić sobie do kieszonkowego. Przeważnie jednak szybko się zniechęcają widząc, jak małe zyski są w stanie osiągnąć. W niektórych rozwiązaniach użytkownicy otrzymują listę stron do odwiedzenia i za każde kliknięcie oraz spędzenie na stronie określonego czasu, otrzymują punkty na swoje konto, które następnie mogą zamienić na pieniądze. Zaletą tego rozwiązania jest to, że kilkaset lub nawet kilka tysięcy osób wejdzie na reklamowaną stronę.
Pozostałe systemy korzystają z bardzo podobnego sposobu jak powyższy. Różnica jest jednak taka, że zamiast płacić ludziom za klikanie w linki, płacą im za oglądanie stron na specjalnie do tego celu przygotowanej stronie. Każdy z zarejestrowanych użytkowników posiada w panelu swojego konta stronę, na której wyświetlane są strony klientów w określonych odstępach czasu. Strony te automatycznie zmieniane są co np. 20 sekund. Licznik oglądniętych stron przez użytkownika jest automatycznie zwiększany co przekłada się na zyski przez niego osiągnięte. Minusem tego rozwiązania jest to, że użytkownik nie musi wykonywać żadnej akcji. Powoduje to, że większość użytkowników takiego systemu po uruchomieniu takiej strony, albo odchodzi od komputera albo minimalizuje taką stronę. Przez to prawie nikt nie ogląda wyświetlanych stron rys. 12 .

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.