HTML aukcji, istnieje możliwość wprowadzenia w niej dowolnych zmian wyglądu. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które sprzedają dużo towarów na allegro i tworzą własne szablony aukcji. Dzięki temu mogą oni stworzyć swój własny unikalny wygląd, który pozwoli im na zainteresowanie klientów i zwiększenie sprzedaży rys. 31 .
Wadą tego serwisu internetowego jest pobieranie sporych opłat za wystawianie aukcji internetowych, ora prowizji od towarów sprzedanych na aukcjach. W przypadku wystawienia przedmiotu i sprzedania go za określoną kwotę, pobierana jest prowizja od sprzedaży stanowiąca (w zależności od sprzedawanego przedmiotu lub usługi) nawet kilka procent wartości. Również opłaty za samo wystawienie aukcji internetowych nie są wcale małe. Dodatkowo za każde wyróżnienie przedmiotu wśród innych aukcji (np. pogrubienie nazwy, podświetlenie czy umiejscowienie na stronie głównej) pobierane są dodatkowe opłaty. Jest to duże obciążenie szczególnie dla osób, które sprzedają na aukcjach internetowych wiele przedmiotów rys. 5 .
3.5. Adder – system automatycznego katalogowania
Adder jest programem (skryptem) napisanym w języku PHP i uruchamianym na serwerze www posiadającym zainstalowany parser PHP. Serwery www są programami, które można uruchomić na każdym komputerze, jednak z pewnych przyczyn (dostępność, wydajność, stabilność, itd.) serwery www instalowane są na specjalnych komputerach przeznaczonych do pracy 24 godziny na dobę w tzw. serwerach rys. 24 .
Do poprawnej pracy Adder wymaga następujących programów:
• serwer www,
• parser PHP,
• serwer bazy danych – MySQL.
Adder korzysta ze swojej bazy katalogów (którą można samodzielnie aktualizować) do których można dodawać linki, opisy oraz słowa kluczowe odnoszące się do strony, którą chcemy pozycjonować. Po skonfigurowaniu programu dla pozycjonowanej strony, należy uruchomić program Adder, który będzie wchodził do katalogów (lub for) zdefiniowanych w konfiguracji oraz będzie dodawał wpisy na temat pozycjonowanej strony.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.