wrażliwość na ruchy myszką i banery nabrały prawdziwie interaktywnego charakteru” rys. 3 .
Pierwszym udoskonaleniem reklamy banerowej było skorzystanie z Graphic Interchange Format tzw. GIF. Pozwoliło to na opracowanie banerów zawierających ruchome obiekty lub zmieniające się kolejno elementy zawierające informacje. Następnie pojawiły się kolejne udoskonalenia np. rozwijane menu, check buttons oraz formy wyszukujące treści rys. 6 .
Bardzo ważnym czynnikiem jest czas ładowania baneru. Gdy baner ładuje się zbyt długo, często zdarza się, że Internauta nie czekając na pojawienie się pełnego ekranu, przenosi się na kolejną stronę. Małe wielkość baneru może spowodować, że reklama ta pojawi się dużo wcześniej niż zawartość całej strony i w ten sposób wzbudzi zainteresowanie konsumenta rys. 3 .
Budowę standardowego banera internetowego charakteryzuje bardzo mała powierzchnia reklamowa. Umiejętne wykorzystanie tej powierzchni może okazać się bardzo przydatne. Badania wykazują, że największą skuteczność osiągają banery o jaskrawych kolorach, zawierające animacje, na których umieszczone jest zapytanie, prośba o pomoc lub obietnica darmowego prezentu. Największy współczynnik klikalności osiągają banery erotyczne. Internet pozwala na dostosowanie przekazu reklamowego do indywidualnego odbiorcy. Część specjalistów od reklamy internetowej twierdzi, że najlepsze efekty osiąga się, gdy w poszczególnych porach dnia wyświetlane są banery, które reklamują odpowiednie do tego czasu produkty rys. 3 .
3.4. Serwis aukcyjny Allegro.pl
Aukcje internetowe Allegro to nazwa najpopularniejszego z polskich internetowych serwisów aukcyjnych. Allegro to serwis aukcyjny pośredniczący w transakcjach. Umożliwia on przede wszystkim wystawianie na licytację przedmiotów posiadanych przez użytkowników. Dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu, stał się bardzo popularny wśród kolekcjonerów oraz zawodowych handlarzy. Oprócz aukcji, możliwe jest również wystawienie na sprzedaż przedmiotu za ustaloną z góry cenę. Allegro pośredniczy w sprzedaży i kupnie niemal każdego towaru i usługi bez pośredników, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu rys. 27 .

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.