jednocześnie. Wyświetlanie strony internetowej przez tradycyjny serwer polega na tym, że przeglądarka internetowa wysyła do serwera zapotrzebowanie na daną stronę, zaś serwer wysyła do przeglądarki daną witrynę. Wszelkie elementy graficzne, zatem banery również, są umieszczone na serwerze i są wysyłane do przeglądarki wraz z witryną internetową. Dzięki temu, że serwer dokonuje zapisu danych o odsłonach witryn, możliwe jest ich przeanalizowanie. Zapis ten dokonuje się za pomocą logów, które pozwalają na odczyt informacji o zapotrzebowaniu na dany plik graficzny i z jakiego numeru IP ono pochodziło. Tą metodą rozliczane są internetowe kampanie reklamowe. Niemniej jednak analiza logów, nie jest zbyt łatwym zadaniem, bez posiadania stosownych programów. Ponadto serwer nie daje możliwości kontrolowania i dokonywania zmian podczas przebiegu kampanii rys. 1, 2 .
AdSerwer jest oprogramowaniem, które umożliwia nie tylko nadzór kampanii reklamowej i wprowadzanie zmian w trakcie jej przebiegu, lecz także umożliwia dostosowanie odpowiedniego rodzaju wyświetlanej reklamy do okoliczności oraz użytkownika. Dlatego też sposób wyświetlania stron internetowych z banerami za pośrednictwem AdSerwera nieco różni się od sposobu, w jaki witryny są wyświetlane na zwykłym serwerze. Przeglądarka internetowa wysyła do serwera zapotrzebowanie na stronę. Strona, którą serwer wysyła charakteryzuje się tym, że posiada miejsce przeznaczone na baner, lecz zamiast niego znajduje się tam łącze internetowe między stroną, a AdSerwerem rys. 1, 2 .
Na AdSerwerze istnieje baza, która zawiera wszelkie banery reklamowe, które biorą udział w kampaniach reklamowych, obsługiwanych wówczas przez dany AdSerwer. Łącze sprawia, że zostaje przesłane zapotrzebowanie na baner i dostarcza do AdSerwera dane, które są zapisywane przez serwer w logach. W oparciu o informacje odpowiedni baner zostaje wysłany do serwera, a informacje o tym procesie AdSerwer zapisuje w bazie danych. Do zalet AdSerwera należy również to, że daje możliwość wykonywania aktualnych analiz przebiegu kampanii reklamowych, w oparciu o raporty. Podsumowując powyższą analizę, AdSerwer umożliwia śledzenie efektywności reklamy oraz wprowadzanie zmian mających na celu wzrost skuteczności kampanii. Obecnie poziom wydatków na reklamę internetową jest już na dość wysokim poziome w

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatyczne 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.