strony. Jednym z nich jest tytuł, który powinien zawierać adekwatne do treści witryny słowa kluczowe. Kolejnym istotnym elementem jest nagłówek, w którym powinno ono znaleźć się jeden raz. Kilka słów kluczowych musi być rozmieszczonych także w tekście na stronie głównej. Często właściciele stron internetowych umieszczają zbyt wiele słów kluczowych, aby wypromować witrynę. Dlatego też wyszukiwarki internetowe zmieniły nieco zasady i wprowadziły dość restrykcyjną politykę przeciw takim działaniom. Strony internetowe, które zawierają zbyt dużo słów kluczowych są usuwane z bazy danych wyszukiwarek. Stronę internetową powinno zarejestrować się w najbardziej popularnych wyszukiwarkach internetowych samodzielnie, bądź też za pomocą specjalnego oprogramowania, które zrobi to za nas automatycznie rys. 2, 4 .
Stronę internetową można także zarejestrować w katalogach internetowych. Choć pełnią tę samą rolę, co wyszukiwarki internetowe, ich sposób działania jest inny. Zasadniczą różnicą dzielącą wyszukiwarki i katalogi internetowe jest to, że bazy danych, z których korzystają wyszukiwarki, są zbiorem informacji zindeksowanych za pośrednictwem robota, natomiast bazy danych, z których korzystają katalogi internetowe są podzielone na działy utworzone przez człowieka. Ponadto strona internetowa może zostać zarejestrowana w wyszukiwarce automatycznie, za pomocą robota, który śledząc łącza odszuka daną witrynę. W przypadku katalogów strona może być zarejestrowana tylko samodzielnie, a proces rejestracji jest długotrwały i zajmuje znacznie więcej czasu i uwagi rys. 2, 3 .
Proces wyszukiwania w katalogach odbywa się nieco inaczej niż w przypadku wyszukiwarek internetowych. O wynikach wyszukiwania decyduje głównie tytuł oraz opis strony, a elementy kodu HTML i meta tagi nie mają znaczenia. Rejestracja strony internetowej w katalogu jest trudniejsza, ponieważ katalogi internetowe mają większe wymagania jeśli chodzi o strukturę i treść witryny. Najważniejszymi katalogami na świecie są Yahoo! oraz Open Directory Project, natomiast wśród polskich katalogów internetowych największą popularność zdobyły Katalog Onet, Katalog Wirtualnej Polski, Katalog Interia, Katalog Ciekawych Stron oraz Otwarty Katalog Internetowy rys. 2, 3 .

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.