metoda poszukiwania nowych witryn. Ponadto wraz z liczbą łączy internetowych zwiększa się pozycja strony internetowych w rankingach .
Umieszczenie dużej liczby łączy w Internecie zwiększa szansę na to, że strona zostanie odnaleziona przez wyszukiwarki stosujące robota, następnie zindeksowana oraz otrzyma wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarki. Dotąd powstało wiele metod zwiększania link popularity, jednak najbardziej popularnymi są te, które nie są odpłatne. Do głównych sposobów należą zatem systemy wzajemnej wymiany łączy internetowych, banerów oraz umieszczanie łączy na stronach, które oferują tego typu usługę za darmo. Jeśli natomiast chodzi o rozwiązania płatne, coraz częściej stosuje się długotrwały sponsoring z wykorzystaniem banerów .
Choć wymiana łączy pochłania wiele czasu i wymaga sporego nakładu pracy, przynosi lepsze efekty w porównaniu z innymi metodami promocji witryny internetowej. W trakcie poszukiwania możliwości wymiany łączy internetowych często dochodzi do wzajemnego porozumienia między właścicielami stron. Tego rodzaju działalność zyskała miano cross-linkingu, a korzyści z niej płynące są obustronne. Cross-linking jest metodą dzięki której każdy webmaster będzie mógł stworzyć mocną grupę połączeń oraz zdobyć doświadczenie w zakresie marketingu internetowego. Nieco mniej skuteczny jest system wymiany banerów. Ponadto wymaga znacznie większej uwagi przy wyborze lokalizacji reklamy banerowej, ponieważ umieszczenie jej w niewłaściwym miejscu może mieć negatywny wpływ na wizerunek witryny. Warto umieszczać łącza w darmowych katalogach stron, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że odbiorcą w przypadku takich stron są wyszukiwarki internetowe, dla których witryny takie witryny mają niewielkie znaczenie.
Nieco bardziej efektywny jest natomiast system wzajemnej wymiany linków. Mimo tego, że systemy wzajemnej wymiany linków są bardziej wymagające, przynoszą znacznie większe korzyści. Po przystąpieniu do takiego programu, uczestnik zobowiązuje się do pobrania kodu, który musi umieścić na własnej witrynie. Podstawowym warunkiem jest to, że kod musi być umieszczony przynajmniej na stronie głównej. Umieszczony kod powodu wyświetlanie linków do stron innych użytkowników systemu. Dzięki uzyskanym w ten sposób punktom, inne strony również wyświetlają linki do strony określonej przez użytkownika .

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.