internautów, dlatego istotnym elementem jest jej promowanie. Użytkownicy Internetu odnajdują nowe witryny internetowe przede wszystkim dzięki łączom, które są zlokalizowane na innych stronach internetowych. Odnośniki mogą przyjmować postać banera lub łącza tekstowego. Kolejnym środkiem promocji strony internetowej są systemy wyszukujące, takie jak Altavista, Google czy też Excite. Systemy te wyszukują oraz oceniają strony w oparciu o algorytmy stworzone przez ludzi. Katalogi internetowe natomiast, do grupy których należy między innymi Yahoo!, są w dużej mierze nadzorowane przez ludzi, którzy decydują o lokalizacji strony w katalogu. W moderowanych katalogach internetowych znajdują się strony wyższej jakości, co jest spowodowane tym, że o ich umieszczeniu decyduje człowiek .

Wiele firm korzysta również z reklam w prasie. Jest to także dobry sposób promowania strony, podobnie jak reklama telewizyjna, czy też podpisy w stopkach e-maili. Wyżej wspomniane metody stanowią podstawę promocji witryny internetowej. W przypadku sklepów internetowych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także wizytówki w tak zwanych agentach sprzedaży. Pod nazwą tą kryją się systemy wyszukujące produkty. Ponadto powstały również bazy danych firm, które zawierają krótki opis oraz dane kontaktowe przedsiębiorstw. Firma promując swoją stronę internetową może skorzystać ze swoich materiałów reklamowych, takich jak ulotki, broszury i katalogi. Wręcz idealnym rozwiązaniem jest stworzenie wizytówki w formie elektronicznej, a mianowicie pod postacią płyt CD, na których umieszczana jest struktura strony internetowej i inne informacje o firmie. Promocja strony internetowej może się odbywać także poprzez pocztę elektroniczną .
Bardzo istotnym zagadnieniem jest współczynnik zwany link popularity, który określa się w oparciu o liczbę połączeń prowadzących do strony z innych witryn internetowych. Łącza internetowe mają różną wartość, która określana jest na podstawie rankingu strony, z której ono pochodzi. Równie ważna jest spójność pod względem treści. Strony internetowe dotyczące podobnej tematyki powinny być zatem łączone. Dzięki temu witryna internetowa posiada większą ilość połączeń ze stron zajmujących wysokie pozycje, przez co współczynnik link popularity jest wyższy i wpływa korzystnie na pozycję strony. Podczas promowania strony internetowej należy poświęcić wiele uwagi na zwiększenie współczynnika link popularity, ponieważ obecnie jest to najczęściej stosowana

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.