1. WSTĘP
Internet z roku na rok jest coraz bardziej liczącym się medium na świecie. Ilość użytkowników Internetu wzrasta bardzo szybko. Dlatego coraz więcej firm zaczyna dostrzegać korzyści jakie mogą płynąć z reklamy w tym medium. Celem tej pracy jest znalezienie metody (lub metod) które pozwolą na skuteczną reklamę firmy w Internecie. Dzięki przeprowadzonym badaniom będzie możliwe wybranie najbardziej efektywnych metod reklamy firmowej strony internetowej oraz znalezienie sposobu na sprzedaż, za jej pomocą, usług oferowanych przez firmę. Cel pracy jest bardzo ważny, ponieważ coraz więcej przedsiębiorców próbuje reklamować się w Internecie, niestety z różnymi efektami. Dzięki przeprowadzonym badaniom nie będą oni musieli wydawać sporych kwot oraz tracić wiele czasu na testowanie różnych metod reklamy swoich stron internetowych. Wyciągnięte wnioski pozwolą na zainwestowanie funduszy tylko w najbardziej skuteczne sposoby reklamy strony.
W pierwszym rozdziale został opisany marketing internetowy. Zostały wyjaśnione podstawowe pojęcia z nim związane oraz opisane bardziej i mniej znane sposoby reklamy stron internetowych. Wspomniano także o pobocznych usługach, które są również ważne w przypadku marketingu internetowego jak np. hosting i domena. Nastąpiło porównanie Internetu do innych mediów i opisano rozwój tego medium w ostatnich latach, W tym rozdziale znalazło się również wprowadzenie do pozycjonowania stron www. Zostały opisane podstawowe pojęcia oraz metody pozycjonowania stron.
W drugim rozdziale zostały opisane najbardziej popularne metody reklamy stosowane przez właścicieli firm do promocji swoich stron oraz sklepów internetowych. Każda z zaprezentowanych metod została dokładnie opisana i zaprezentowana. Metody te zostały następnie wybrane do przeprowadzenia badań. Wśród wybranych metod znajdują się systemy wymiany linków rotacyjnych oraz stałych, reklamy w Google Adwords, mailing, banery na stronach www, aukcje Allegro oraz pozycjonowanie strony różnymi sposobami. Dzięki temu działania prowadzone podczas wykonywania badań powinny być łatwiejsze do zrozumienia.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.