Czasami użytkownicy laptopów po nowej instalacji systemu wyświetla się komunikat “BTTray błąd: nie można uruchomić usługi stosu Bluetooth“. Problem nie jest bardzo uciążliwy ponieważ dotyczy tylko rzadko używanego Bluetooth'a ale jest dość denerwującym komunikatem. Często okazuje się, że w menadżerze urządzeń nie wyświetla się żaden problem z działaniem urządzeń . Czasami nawet urządzenie bluetooth działa poprawnie a mimo to komunikat się pojawia. 

Przede wszystkim musimy sprawdzić czy urządzenie bluetooth jest włączonej. Należy poszukać przycisku na obudowie laptopta włączającego bluetooth. Czasami jest on powiązany z włączaniem sieci Wi-Fi. 

Często bluetooth włącza się również za pomocą specjalnego skrótu na klawiaturze. Przeważnie jest to skrót Fn + jeden z przycisków Fx (np. F4). Jeśli jest problem ze znalezeniem odpowiedniego klawisza, zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi laptopa. 

Jesli to nie rozwiązało problemu, pobieramy najnowsze sterowniki bluetooth ze strony producenta laptopa. Wiele producentów ma specjalnie przygotowane wersje sterowników bluetooth dla ich laptopów dlatego warto z nich skorzystać.
Po tych czynnościach laptop powinien działać poprawnie.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.