Czasami nasze pliki PDF mają bardzo duży rozmiar. Zmniejszenie pliku PDF pozwoli na np. szybsze wysłanie go przez Internet do klienta. Można tego dokonać w prosty sposób przez użycie jednej ze stron internetowych.

Aby skompresować plik PDF wystarczy wejść na stonę http://smallpdf.com/pl/compress-pdf i upuścić na czerwonym polu swój plik PDF, lub po kliknięciu na napis "WYBIERZ PLIK", wskazać go z plików znajdujących się na naszym komputerze. Po zmniejszeniu pliku otrzymujemy raport z kompresji. Następnie klikamy “POBIERZ PLIK” i mamy już zmniejszoną wersję naszego pliku.

 

Dla osób które bardzo często potrzebują zmniejszyć rozmiar pliku PDF powyższe rozwiązanie może być trochę uciążliwe. Dlatego warto w takim wypadku zainstalować daromy program Primo PDF. Jest to wirtualna drukarka, tworząca podczas "drukowania" pliki PDF zamiast wydruku na drukarce. W ustawieniach można ustawić do czego ma być wykorzystywany tworzony dokument i odpowiednio go zmniejszy. Warto wypróbować różne opcje i zobaczyć jakie efekty uzyskamy wybierając wersję np. na stronę internetową. Obsługa programu jest bardzo prosta. Aby wygenerować zoptymalizowany plik wystarczy wydrukować go na drukarce PDF.

Informacje dodatkowe

Świadczymy nasze usługi informatycznena terenie Wrocławia - tel. 792 792 589. 

Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych i składaniem komputerów dla osób prywatnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia spotkania u Państwa w firmie i ustalenia warunków współpracy.